DIŞ TİCARETTE GÜMRÜKLEME SÜRECİ / 23 OCAK 2019


Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından, 23 Ocak 2019 tarihinde, 09.30 – 17.00 saatleri arasında EİB hizmet binasında "Dış Ticarette Gümrükleme Süreci" başlıklı eğitim düzenlenecektir. Söz konusu eğitim, Novo Danışmanlık'tan Barış Uyanık tarafından verilecektir.

Katılım ücreti eğitim için kişi başına 125.-TL olup kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır. Katılım ücretine öğlen yemeği dahildir.

Kayıtların kesinleştirilmesi onayı başvuru sırasına göre belirlenecek olup, kayıtlar online olarak kabul edilecektir. Aşağıda yer alan kayıt formu doldurulduğunda kontenjan dahilinde kaydınız alınmış olmaktadır.

Kaydınızın onaylanabilmesi için aşağıda ayrıntıları yazılı hesaba en geç eğitimden 1 gün öncesine kadar “Gümrükleme Süreci Eğitimi” notu ile firma ve/veya katılımcı adı belirtilerek eğitim ücretinin yatırılması gerekmektedir. Ücretin yatırılması için son tarih 22 Ocak 2019'dur.

Online kayıt yapılmış olmasına karşın katılım sağlanamaması durumu olur ise; kontenjanın sınırlı olması sebebiyle, diğer katılımcıların eğitime katılımının engellenmemesi adına, egitim@eib.org.tr adresine katılım talebinin iptalini içeren bir e-posta aracılığıyla tarafımıza bilgi verilmesi önem arz etmektedir.

Eğitim sonunda “Katılım Belgesi” verilecektir.

Eğitimin Amacı:
Ekonomilerin giderek birbirine daha bağımlı hale geldiği ve uluslar arası ticaretin ortak kurallar çerçevesinde serbestleştiği süreçte, önemi hızla yükselen "Dış Ticaret"in uzmanlarını yetiştirmeyi hedefleyen program; eğitim içeriğiyle katılımcılarına Dış Ticaret Uzmanlığı bilgi ve becerisi kazandırarak; dış ticaret bilgilerini güncel tutma ve mesleki ilerleme sağlayacak özelliklere sahiptir. Bu program katılımcılarına dış ticaretin gümrükleme süreçlerindeki karmaşık sorunları çözebilecek kapsamlı bir anlayış kazandırmanın yanı sıra, güncel örnekler ve mevzuat hakkında bilgilendirmektedir.

Eğitimin Hedef Kitlesi:
İşletmelerin ithalat ve ihracat departmanlarında çalışanlar, dış ticaret ve gümrük müşavirlik firmaları çalışanları, serbest muhasebeci ve mali müşavirler ile birlikte dış ticaret konusunda uzmanlaşmak isteyenlere yöneliktir. Uluslar arası ticaret
alanında kariyer hedefi olan, kendini geliştirmek isteyen, mesleki ilerleme sağlamak isteyen, yeni mezun, uzman, orta düzey yönetici seviyesindeki kişilere yöneliktir.

Eğitimin İçeriği:
• İdare Hukuku kapsamında Gümrük İdaresi
• Özet Beyan –Geçici Depolama
• Gümrük Beyannamesi
• Gümrükleme sürecinde gerekli evraklar
• GTİP
• Gümrük Rejimleri ( Serbest Dolaşıma Giriş, Dahilde İşleme, Antrepo, Geçici İthalat, İhracat, Transit )
• Vergi kaybına ilişkin cezalar
• İthalatta vergilendirme unsurları ve maliyet analizi

EİB Hesap Bilgileri:
Hesap Adı : Ege İhracatçı Birlikleri
Banka Adı : T.Vakıflar Bankası
Şube Adı/ Kodu : İzmir Şubesi / 004
Hesap No : 00158007286377569 (TL Hesabı)
IBAN No : TR64 0001 5001 5800 7286 3775 69
Başvuru süresi dolmuştur. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...