TEKSTİL VE MODA SEKTÖRÜNDE DÖNGÜSEL İŞ TASARIMI ONLİNE EĞİTİMLERİ


SKD Türkiye ve Teksmer Eğitim Danışmanlık Araştırma ve Laboratuvar Hizmetleri A.Ş. tarafından 31 Mart 2021 Çarşamba tarihinde 09:30 – 13.30 saatleri arasında ve 08 Nisan 2021 Perşembe tarihinde 09:30 – 13:30 saatleri arasında Melis Cengizhan, Münevver Bayhan ve Şeyda Dağdeviren Hill’in anlatımı ile "Tekstil ve Moda Sektöründe Döngüsel İş Tasarımı Online Eğitimleri" gerçekleştirilecektir.
Not: Eğitimler şirketlerin kendi iş süreçlerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir. Uygulama nedeniyle her firmadan iki kişinin eğitime katılması gerekmektedir.
Eğitime başvurular aşağıda yer alan bağlantı aracılığı ile alınmakta olup ücretlerin aşağıda verilen hesaba yatırılması gerekmektedir. Eğitime katılım sınırlı sayıdadır. Eğitim sonunda ‘Katılım Belgesi’ verilecektir.
Bilgilerinize sunulur.

Eğitim Tipi: Online Eğitim
Eğitim Tarihi: 31.03.2021 Çarşamba – 08.04.2021 Perşembe
Eğitim Saati: 09:30 – 13:30
Eğitim Ücreti: 2500 TL+KDV (Her firmadan iki kişinin katılımı olacak şekilde iki gün süreli eğitim ücretidir.)

EĞİTİM PROGRAMI
Tekstil ve Moda Sektörü Döngüsel İş Tasarımı Eğitimi 2 yarım günlük atölyeden oluşmaktadır. 1. Atölye’ye hazırlık için katılımcıların üzerlerinde çalışmak istedikleri bir vaka seçmeleri beklenir. Eğitimin planı ise aşağıdaki gibidir:

31.03.2021 Çarşamba - Atölye 1 (3 saat) – 09.30-13.30
İlk oturumda, döngüsel ekonominin prensipleri keşfedilir. Şirketlerin seçtikleri projelerinin mevcut doğrusal değer zinciri analiz edilir. Sonrasında döngüsel tasarım stratejileri uygulanrak tekstil ve moda sektörü özelinde döngüsel iş çözümlerinin üzerinde çalışılır.
İki atölyenin arasında katılımcılara bir ödev verilir.

08.04.2021 Perşembe - Atölye 2 (3 saat) – 09.30-13.30
İkinci oturumda bir önceki çalışmanın fırsatları değerlendirilir ve daha ayrıntılı şekilde incelenir. Farklı etkileşimli uygulamayla döngüsel iş modelleri, döngüsel ürün ve hizmetlere dahil edilir. Bu çalışma bir yol haritasına dönüştürülür ve ardından günü sonlandırılır.
Döngüsel İş Tasarımı Eğitimi
SKD Türkiye Döngüsel İş Modeli Tasarım Eğitimi, döngüsel ekonominin gelişimini tasarım yoluyla hızlandırmayı hedefliyor. Eğitim ile iş modellerinizi yeniden değerlendirebilir, döngüsel tasarım ve iş yapış biçimleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu eğitim ile beraber yeni ürün, hizmet ve iş modellerinin geliştirilmesi fırsatlarını keşfederek ve döngüsel ekonomiye geçiş için gerekli adımları atabilir, döngüsel iş modellerinin alanında öncü şirketlerdeki en iyi uygulamalarını inceleme fırsatına sahip olabilirsiniz.
Döngüsel İş Modeli Tasarım Eğitimi ile uzmanların rehberliğinde, paylaşılan teorik bilgilerin şirketinizdeki uygun projelere uygulanması konusunda beraber çalışabilir, aynı vizyona sahip şirketlerle birlikte işinize en uygun döngüsel ekonomi modelini belirleyebilir, bilgi paylaşımında bulunabilir ve yeni işbirlikleri oluşturabilirsiniz. İki günlük çevrimiçi atölye çalışması ile mevcut iş modelinizdeki değer kaybını tespit edip, yeni işler için fırsatlara dönüştürmeyi öğrenebilirsiniz!
CIRCO’nun yaklaşımı, Products that Last (Prof. Conny Bakker v.d, TU Delft) ve Products that Flow (Siem Haffmans v.d) araştırma ve yayınlarına ve burada açıklanan iş modelleri ve tasarım stratejilerine dayanmaktadır. Eğitim sayesinde, edindiğiniz bilgileri pratikte uygulayabilmeniz ve şirketinizin, müşterilerinizin ve / veya iş arkadaşlarınızın gündemine döngüsel tasarımı dahil edebilecek yetkinliğe ulaşmanız amaçlanmaktadır.
Neden Döngüsel İş Tasarımı Eğitimi?
Katılımcılar, bu eğitim serisi ile döngüsel iş tasarımı metodolojisini öğrenerek şirketleri için yeni döngüsel iş fırsatlarını keşfedebilecekler. Eğitimin sonunda, öğretiyi somutlaştıran yeni bir iş modeli, ürün (yeniden) tasarımı ve ek hizmetler / süreçler içeren yeni bir döngüsel teklif geliştirilecek. Katılımcılar eğitim süresince ekonomi, tasarım ve işletme modelleri hakkında yeni bilgiler edinebilecekleri gibi eğitime katılan diğer şirketlerle beraber etkileşim ve potansiyel işbirliği için olanaklardan faydalanabilecekler.
Kimler Katılmalı?

Bu eğitim, tekstil ve moda sektöründe yer alan herkes için uygundur.

Eğitime aynı şirketten 2 kişinin katılması beklenmektedir. Döngüsel iş modeli geliştirme sürecinde en büyük değerin, farklı fonksiyonlardan kişilerin birbirleriyle etkileşime geçmesi ile yaratıldığı göz önünde bulundurularak, katılacak kişilerin şirketin değer zincirinin farklı halkalarından olmasına dikkat edilmelidir.
Özellikle üretim ve ar-ge, operasyon, pazarlama, satış, iş geliştirme departmanlarının katılması tavsiye edilir.

BANKA BİLGİLERİ
Banka Adı: Türkiye Halk Bankası
Şube Adı: Alsancak / İzmir Şubesi – 731
IBAN No: TR70 0001 2009 7310 0010 2607 02
Alıcı Adı: Teksmer Eğitim Danışmanlık Araştırma ve Lab. Hizmetleri A.Ş.
Eğitim için iletişim bilgileri: Beritan Efetürk – 0 (232) 301 90 44 / 0 (232) 301 90 30
Başvuru süresi dolmuştur. İlginiz İçin Teşekkür Ederiz...